Huawei P smart 2019 kamera özellikleri

Telefonda ana kamera dual modüle sahip. Yani ikili kamera teknolojisini kullanan telefon biri 13 MP (diyafram f1.8) diğeri 2 MP (bokeh etkisi için) bir kamera yer alıyor. Bu kameralar daha önceki Huawei modellerinde de karşımıza çıkan bir arayüzle kullanılıyor. Kameranın kullanımı karmaşık değil. Ayrıca yapay zeka desteği de hem ön hem arka kamerada bulunuyor. Bu da çekimlerin biraz daha kolay olmasını sağlıyor.

Ana kameranın genel performansı günlük kullanım için yeterli. Gece modu da bulunan bu kamerada aldığımız sonuçlar bu fiyat aralığındaki rakiplerinden biraz daha iyi. Elbette 5000 TL’lik bir telefonun kamerasından aldığınız sonuçları beklememek gerekiyor. Zaten kameranın fotoğraf kalitesini yazının sonunda paylaştığımız galeri linkinde de görebilirsiniz.
Video tarafında ise bu ana kamera bize Full HD 60 fps video desteği sunuyor. Video kalitesi bu tarz bir ürün için yeterli. Video ile ilgili örnekleri de yazının içinde yer alan video incelemede görebilirsiniz.Ön kameramız ise 8 MP çözünürlükle geliyor. yazılımlar bokeh etkisi ve yüz güzelleştirme gibi özellikler bu ön kamerada da kullanılabiliyor. Ayrıca stüdyo ışığı ve benzeri özellikleri de yine bu kamera ile kullanabiliyorsunuz. Ön kameranın video çözünürlüğü ise Full HD 30 fps.

Huawei P smart 2019 pil ömrü

Telefonda 3400 mAh gücünde bir Li-İyon pil bulunuyor. Bu pille yaptığımız Battery Mark testinde 10 saat 21 dakikalık bir sonuç aldık. Yaptığımız günlük kullanım testinde de bir günü rahatlıkla geçirdik telefonla. Kullanım durumunuza göre değişmekle beraber 1.5 gün ila 2 gün arası bir pil ömrünü rahatlıkla görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir